Maya Fluss, die vanuit de Südtiroler Künstlerbund twee maanden in residentie is bij NUCLEO, presenteert haar work in progress. Het project combineert bewegend beelden en sculptuur, en onderzoekt hoe ecologische betekenis wordt geproduceerd en waargenomen in gemediatiseerde landschappen. Geïnspireerd door videogames simuleert het werk een escapistische esthetiek in een bergachtige omgeving, en vestigt het de aandacht op een attente, verantwoordelijke omgang met het landschap.
Maya Fluss is kunstenaar, ontwerper en sekseducator afkomstig uit de Alpen (Italië) en de Andes (Peru). Ze studeerde af aan de Design Academy Eindhoven. Haar praktijk onderzoekt intimiteit en ecologische relaties vanuit eco-queerfeministisch perspectief, met aandacht voor hoe lichamen, identiteiten en omgevingen worden gevormd door systemen van macht en zorg.
BLANCO Convent 15, Groot Begijnhof 15, 9040 Gent
11 juni, van 19u tot 21u. Voor de tentoonstelling opent, om 18u, introduceert Maya haar praktijk in een Chit Chat sessie. Voel je vrij om aan te sluiten!